1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak- a chemia
Autor Wiadomość
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #151  Wysłany: 2012-01-03, 20:11  


mariolab, ale w zwykłych przychodniach tez bywają psychologowie na NFZ, są tez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, raczej w każdej gminie powinna być. Poszukaj jeszcze, psycholog nie musi być płatny.
_________________
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #152  Wysłany: 2012-01-06, 19:23  


witam, dziś obiecuję nie będę panikować, czarne myśli poszły precz, a kysz :) tata czuję się znowu dobrze nie kaszle rano, i ma wilczy apetyt :-D tak zaczął jeść w tym tygodniu że przytyło go 1 kg, chciałam tylko zapytać czy podanie te dolewki nastąpi tylko raz podczas jednej serii.
_________________
mm
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #153  Wysłany: 2012-01-08, 13:54  


Tata był wczoraj na dolewcę, w poczekalni pacjenci mówili mu o "leku"na rzucenie palenia. Nazywa się CHAMPIX. pytał onkologa , to powiedział, że jak najbardziej żeby brał nie ma przeciwwskazań a trzeba próbować rzucić. lek jest na receptę, onkolog powiedział, żeby lekarz rodzinny przepisał (nie wiem dlaczego nie on, ale nie było mnie przy rozmowie) czytam o tym ma dużo skutków ubocznych. czy ktoś o nim słyszał? czy ktoś próbował?
_________________
mm
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #154  Wysłany: 2012-01-08, 14:23  


mariolab napisał/a:
poczekalni pacjenci mówili mu o "leku"na rzucenie palenia. Nazywa się CHAMPIX. pytał onkologa , to powiedział, że jak najbardziej żeby brał nie ma przeciwwskazań a trzeba próbować rzucić. lek jest na receptę, onkolog powiedział, żeby lekarz rodzinny przepisał (nie wiem dlaczego nie on, ale nie było mnie przy rozmowie) czytam o tym ma dużo skutków ubocznych. czy ktoś o nim słyszał? czy ktoś próbował?

mariolab.. każdy lek powoduje że po jego zażyciu występują takie lub inne skutki uboczne.
Mój mąż stosował ale tylko przez 3 dni ZYBAN....i u męża zadziałała bardziej silna wola niż ZYBAN, bo brał go tylko 3 dni i przestał palić..i lek był niepotrzebny...a wg lekarzy ten lek zaczyna działać po 7 do 14 dni, czasami nawet 21 dni... a leczenie prowadzić należy pod kontrolą lekarza "niby" do siedmiu tygodni
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #155  Wysłany: 2012-01-08, 14:27  


wiem , że każdy :) tylko tam piszę że może powodować depresję, czytam i wszyscy wychwalają. niestety u mojego taty silna wola nie wystarczy. ale jakby myślał że to coś daję to może podświadomie by . było mu lepiej rzucić :)

[ Dodano: 2012-01-08, 14:27 ]
dziękuje . poczytam o ZYBAN :)
_________________
mm
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #156  Wysłany: 2012-01-08, 14:53  


mariolab napisał/a:
poczytam o ZYBAN


jeszcze 8 - 9 lat temu Zynan można było otrzymać w Poradni Kardiologicznej (przynajmniej w moim mieście) bezpłatnie, należało się tylko zgłosić do tej poradni i okaszać dowodem osobistym... a teraz niestety płaci się.. 4 lata temu kupiłam - bez recepty na `100% płatności i wysyłałam Zyban koleżance do Austrii. Za kurację 21 dniową 87 zł i ileś tam groszy... a w obecnej chwili nie orientuję się jak jest jego cena i czy bez recepty można go kupić... ja miałam szczęście, bo ktoś, kto miał wystawiony lek na receptę... nie wykupił go w całości no i pozostałą jego część udało mi się wykupić bez problemy, tym bardziej, że farmaceutka znajoma i wiedziała, że wcześniej miałam receptę na niego

[ Dodano: 2012-01-08, 14:53 ]
Zyban a nie jak mi się wpisało Zynan
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #157  Wysłany: 2012-01-13, 16:20  


Czytałam wątek gorzkiejakmokka o tym, że jej teściowi chcieli dać szczepionkę, czy ktoś się orientuje czy ta szczepionka jest skuteczna, kiedy ją dają? absenteeism Pisała o Lucanix. Tak dziwiłam się, że tata czuje się i wygląda dobrze, że go nie kaszle a jest chory, i myślałam że jest to oznaka że jest dobrze, że inny tak nie mają. Przeczytałam wszystko z forum, i inni też tak mieli i umarli!!!! :cry..:
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #158  Wysłany: 2012-01-13, 18:54  


mariolab napisał/a:
czy ktoś się orientuje czy ta szczepionka jest skuteczna, kiedy ją dają?

Szczepionka jest w fazie badań klinicznych, oficjalnego raportu z badań jeszcze nie ma, ale jest obiecująca.
No i są do niej ścisłe wskazania - jeśli sobie życzysz, mogę Ci przesłać przetłumaczone kryteria włączenia do badania na PW.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #159  Wysłany: 2012-01-13, 20:04  


tak oczywiście :) tylko ja pewnie nie będę wiedzieć nic z tego. czy Ty jesteś w stanie mi powiedzieć czy się kwalifikuje? a jeżeli tak, kwalifikuje się, to jak można się na to załapać?
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #160  Wysłany: 2012-01-13, 20:19  


mariolab napisał/a:
czy Ty jesteś w stanie mi powiedzieć czy się kwalifikuje?

Twój tata nie kwalifikuje się do tego badania, ponieważ jednym z koniecznych kryteriów jest stabilizacja bądź remisja (częściowa / całkowita) po I linii chemioterapii i min. 4 tygodnie od jej zakończenia.
U Was I linia chemii jest dopiero w toku.

Zaraz wyślę cały dokument - zobaczysz, jak wiele jest kryteriów włączenia i wyłączenia z badania, co do których nie jesteśmy w stanie się wypowiedzieć ponieważ nie znamy wszystkich szczegółów leczenia.
Niemniej na razie kwalifikacja jest wykluczona.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #161  Wysłany: 2012-01-13, 20:22  


szkoda. :| czy to jest ta szczepionka ,której twórcą jest Habib Fakhrai z Uniwersytetu Medycznego w San Diego (USA). ta któa ponoć ma wejść od tego roku ?
http://zdrowie.dziennik.p...raka-pluca.html

czyli jakby zadziałała chemia to szansa jest? :)
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #162  Wysłany: 2012-01-13, 20:28  


Być może to to, przyznam szczerze że nie opieram się na doniesieniach medialnych ze źródeł nie związanych ściśle z medycyną - zbyt wiele jest tam nieścisłości i populizmu :)
Szczepionka jest w III fazie badań, dotychczasowe wyniki są obiecujące i tyle na razie wiadomo.

mariolab napisał/a:
czyli jakby zadziałała chemia to szansa jest?

Tak jak pisałam wyżej:
Cytat:
(...) wiele jest kryteriów włączenia i wyłączenia z badania, co do których nie jesteśmy w stanie się wypowiedzieć ponieważ nie znamy wszystkich szczegółów leczenia.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #163  Wysłany: 2012-01-13, 20:37  


tak ja czytam to w zasadzie tata nie ma nic. nie wiem tylko co to jest: znaczne i/lub objawowe wysięki opłucnowe. to nie wiem czy tata ma. bo nie wiem co to jest. jakby zadziałało to mógłby się załapać.
znalazła jeszcze coś takiego, to jest strona kliniki
http://onkologia.gumed.ed...d=156&Itemid=58
tam piszą ze testują na gruczolakoraka tawocept. słyszałaś o tym? myślisz że jak tam napiszę to może tata wziąć udział ( pewnie to naiwność z mojej strone :) ? mam takie głupie pytanie ale jaka to klinka państwowa? i kto rekrutuje na udział w takich szczepionkach? )

[ Dodano: 2012-01-13, 20:43 ]
taty próbkę pobrali właśnie do jakiegoś takiego programu nowatorskiego. pisze dokłądnie tak : preparat został wysłany w kierunku badania w kierunku mutacji EGFR. czy ktos wie co to? Pani ordynator mówiła coś o dziedziczności. nie wiemy jaki wynik po onkolog nic nie wie o próbce i wyniku tej mutacji, ale chyba jakby była mutacja to daliby znac
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #164  Wysłany: 2012-01-13, 21:00  


mariolab napisał/a:
tam piszą ze testują na gruczolakoraka tawocept. słyszałaś o tym? myślisz że jak tam napiszę to może tata wziąć udział ( pewnie to naiwność z mojej strone ? mam takie głupie pytanie ale jaka to klinka państwowa? i kto rekrutuje na udział w takich szczepionkach? )

Zadzwonić i zapytać zawsze możesz, ale wg kryteriów na Clinicaltrials.gov [międzynarodowa strona, na której można znaleźć wszystkie obecnie prowadzone badania kliniczne] : Phase 3 Study of Tavocept Versus Placebo in Patients With Newly Diagnosed or Relapsed Advanced Primary Adenocarcinoma of the Lung Treated With Docetaxel or Paclitaxel Plus Cisplatin jednym z kryteriów, jakie musi spełniać pacjent, jest brak wcześniejszego leczenia chemio/radio/immuno/hormonoterapią - tata ma obecnie prowadzone leczenie chemioterapią, więc nie spełnia tego kryterium.

Tak, klinika jest państwowa, należy do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Do badania rekrutuje lekarz.

mariolab napisał/a:
preparat został wysłany w kierunku badania w kierunku mutacji EGFR. czy ktos wie co to?

Dotyczy to obecności receptora naskórkowego czynnika wzrostu na powierzchni kom. nowotworowych.
Przy nowotworach EGFR-dodatnich jest czasem możliwość zastosowania innych leków, niż w przypadku EGFR-ujemnych, ponieważ udowodniono, iż działają one właśnie w tym typie raka. Jednak nie oznacza to, że będą działały u każdego pacjenta z rakiem EGFR (+).
Rak płuc nie jest dziedziczny (przynajmniej brak jest na razie badań które by to jakoś potwierdzały).
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #165  Wysłany: 2012-01-14, 20:04  


czyli tawocept opada. napisz mi jeszcze tylko czy radioterapia radykalna jest nakierowna na wyzdrowienie? daje szanse jak operacja? tą stronę która Ci przytoczyłam, to napisałam do tego gościa, odpisała jego sekretarka że mu przekaże i jak się zdecydują do napiszą :( mówili tez o nim w tel, własnie problem est w tym że w necie jest tyle inf. że cięzko odróżnić te prawdziwe od tych farmazonów. o tym EGFR to myślałam że to pewni że jak wyjdzie dodatnie to zadzwonią. tylko jak się dowiedzieć jak wyszło jak onkolog o niczym nie wie... czy mi to coś w ogolę da? akurat nie było mnie przy tej rozmowie o tym EGFR tylko była mama a ona mogła coś przekręcić. ak lekarz powiedział że to rak i że tylko chemia to mama zapamiętała tylko że może zmiany się cofną i może będzie żyć długo. eh niepoprawna optymistka. :) słyszy tylko dobre rzeczy.
_________________
mm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group