1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Honorata - komentarze
Autor Wiadomość
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #106  Wysłany: 2012-06-02, 17:34  


Honorata napisał/a:
a dziewczyn jeszcze nie całuje, więc w czym problem




:lol: :lol: :lol:


Honorata, uwielbiam Ciebie czytać zawsze się mnie gęba cieszy
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #107  Wysłany: 2012-06-02, 17:41  


SĄ SPECJJALNE SZCZOTECZKI ZAKŁADANE NA PALEC TAKIE SYLIKONOWE I NIMI SIĘ MYJĘ ZĘBY MALUCHOM pasta to też taki żel i się to wciera w te ząbki.
u mnie niestety pruchnica zaatakowała i nawet mycie nie pomogło. jesteśmy na etapie wyrywania :uuu:

[ Dodano: 2012-06-02, 17:43 ]
a problem jest taki że do wyraźnego mówienia są potrzebne wszystkie zęby, a o gryzieniu już nic nie mówię
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #108  Wysłany: 2012-06-02, 20:58  


Witam sobotnie :flower:
Temat zębów jest rzeczywiście trudny i bolesny, wiem coś o tym, bo jestem posiadaczem kompletu plastików w gębie...
Kruszynka ma rację, że niestety nawyki mycia ząbków należy wyrabiać jak najwcześniej, niby mleczaki nie są takie ważne, bo i tak same wypadną w odpowiednim czasie, ale wyrywanie to już nie jest wesoła sprawa.
Ilość pasty jaką Młody może zjeść z całą pewnością mu nie zaszkodzi, a odrobina masażu dziąseł z całą pewnością spodoba się w okresie gdy ziąby się wyżynają pamiętam ile razy zostałem pogryziony przez swoje pociechy, gdy usiłowałem coś pokombinować w pycholach.
Obecnie są takie fajne gryzaczki, które zamraża się aby dzieciakowi sprawić ulgę w okresie ząbkowania...
Kwestia "smoczego oddechu" pojawi się rzeczywiście w okresie całuśnym, ale na to trzeba jeszcze chwilkę poczekać :mrgreen:
_________________
romek
 
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #109  Wysłany: 2012-06-02, 22:45  


Rany Julek, no to mnie zażyliście. Gumeczki zakładane na palec. Czegoż to ludzie nie wymyślą. Plamiasta - a gdzie takie gumeczki można kupić? W aptece? Tu w Anglii w życiu czegoś takiego nie widziałam! Trzeba będzie się zaopatrzyć i heja niech Daro zakłada i popróbuje dziamdziaka nad zlewem. (Tak na marginesie nie wiem co Daro powie na pomysł zakładania gumeczki? :lol: ) Ja się nie piszę - raz mnie już tak dziabnął (jakieś 2 miesiące temu) że myślałam, że go normalnie sprzedam na Allegro za symboliczną złotówkę. :twisted: Romanie - nawyki nawykami, wiem coś o tym. Mój szwagier - 40 lat stary koń, do tej pory panicznie boi się dentysty. A moja siostra piękna dziewczyna(naprawdę) i nie głupia do tego a także sporo od niego młodsza bo 9 lat a ją "wyrwał". Są już 10 lat po ślubie. Jak to zrobił? Otóż miał nawyki od małego bajerowania płci przeciwnej. Na szczęście moja siostra Karolinka już z niego ten nawyk wytrzebiła. Jest tak piękna, że nawet ten cudny doktor co mamie w płucku z skorupiakiem walczył też się za nią oglądał. Teraz szwagier ma inny nawyk: ogląda się komu by tu w mordę przyłożyć. :mrgreen: Dobranoc kochani ;)
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #110  Wysłany: 2012-06-03, 13:42  


Witaj Honoratko :flower:
Rozglądający się za klientami współczesny Bruce Lee musi liczyć się z faktem, że kiedyś może sam dostać po buzi :mrgreen: a to wtedy może być niezbyt ciekawym przeżyciem...

W tramwaju przed piękną dziewczyną stoi wgapiony w jej biust facet...
Dziewczyna zirytowana bezczelnym wzrokiem pyta natręta: -Chcesz w mordę?
Na co zachwycony pomysłem facio z entuzjazmem: - No... jeden w mordę drugi w łapę... :-D
_________________
romek
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #111  Wysłany: 2012-06-03, 14:03  


plamiasta nie wiem jak to u Was, u nas, na wsi, nie wyrywa się zębów mlecznych, bo stałe "mają problem" ze znalezieniem sobie odpowiedniego miejsca.

Honorata, możesz też myć ząbki przegotowaną wodą i gazikiem (nakładanym na palec, skoro gumki się źle kojarzą). Albo szczoteczką (niech sobie gryzie przy okazji).
Z pastą trzeba zaczekać aż będzie umiał wypluć chociaż trochę. ;)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #112  Wysłany: 2012-06-03, 19:14  


jo_a, wyrywam w warszawie u ortodonty to że teraz mieszkam na zabitej deskami wiosce nie znaczy że w głowie mam ,,wieś,, i większym autorytetem jest dla mnie ów doktor niż Twoja osoba , niby mogę się zgodzić z tym że stałe będą miały trudniej się ,,wygryźć,, ale jak dziecku boli to nie będę czekała kilku lat aż mu się te stałe przepchną. lakowanie i tego typu utrwalanie nic nie dało a sadzanie 2 i 3 letnich dzieciaków na narkozie i jak to się zwie sadacji? to mi się nie uśmiecha i tak dzieciaki jak widzą że szykuję się do lekarza czy na oddział mają duży stres i staram sie im oszczędzać tego


Honorata, ja w Polsce nie kupowałam tych sylikonowych szczoteczek, miałam je właśnie z Anglii i USA w ogóle na ząbkowanie u szkrabów musiałam sprowadzać maści z zagranicy bo żadna nie działała , podaje Ci linki gdzie można teraz to kupić u mnie sprawdziło się te szczoteczki zakładane na palec - bo tymi plastikowymi bałam się że za głęboko wejdę a te na palcu zawsze wiedziałam i czułam co myję. na początku można zwykłą wodą lub specjalnymi żelami - u nas jak widać nawet to nie pomogło -skutek mleka modyfikowanego i smoczka ja nie mogłam karmić piersią

http://www.shop-dent.pl/pl/c/Dla-dzieci/9

http://www.babyclub.pl/pr...-na-palec-.html

mam nadzieję że 2 link się otwiera bo mi net się tnie. na e-baju też jest tego pełno poszukaj a znajdziesz ja miałam firmy orajel -jakoś tak nie pamiętam już
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #113  Wysłany: 2012-06-04, 16:05  


Honotatko, nie wiem czy Darkowi będzie odpowiadał rozmiar gumki... ale sądząc z kształtu może być ciekawie... :mrgreen:

[ Dodano: 2012-06-04, 16:07 ]
Honotatko, nie wiem czy Darkowi będzie odpowiadał rozmiar gumki... ale sądząc z kształtu może być ciekawie... :mrgreen:

Kruszynko po powyższym tekście widać, że linki się otwierają prawidłowo
Pozdrawiam serdecznie
_________________
romek
 
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #114  Wysłany: 2012-06-05, 11:16  


Hej :-D Dzięwczyny dzięki za wszystkie rady, na pewno wykorystamy je jak przyjdzie czas. A gumka naprawdę wygląda przekonująco (Roman-nie śmiej się ;) ). Natomiast u nas wygląda to raczej nie ciekawie-to całe ząbkowanie. Dziamdziak ślini się tak że mógłby nawadniać Saharę. Ciągle ma czerwone plamy wokół ust i na brodzie. Na daną chwilę nie ma mowy by mu włożyć cokolwiek do buzi bo on ma problem nawet z piciem mleka z butelki. Wychodzą mu dolne trzonowe 6tki. Wczoraj wieczorem płakał tak strasznie że skończyło się na paracetamolu w syropie. Żele na ząbkowanie mu nie pomagały. Skórka od chleba czy gryzak też odpadają. (Tylko biszkopty :twisted: ) On poprostu musi wszystkie te zęby z siebie wydusić i dopiero zaczniemy je myć. Teraz dziąsła to dla niego jedna wielka udręka. Tak samo było z kolkami. Taki z niego egzemplarz :twisted: Tak to się już przy nim nauczyłam, że muszę go obserwować i ufać własnemu instynktowi. W hodowaniu mikrusów nie ma jednakowych recept dla wszystkich. Moja kuzynka na ten przykład karmiła piersią swoje dwie córki. Obie dziewcynki non stop chorują. Dziamdziak natomiast moje gruczoły mleczne to widział jak świnia niebo, bo ja poprostu nie miałam pokarmu na tyle by go karmić. Pojawił się na 5tą dobę po porodzie i mogłabym nakarmić co najwyżej nowo narodzoną mysz. (A fe |wht?!| ) Tkże dziamdziak nawet moich wymion nie powąchał i tylko raz miał katrek, dawno temu. Chodzi mi o to że różnie to jest z dzieciakami i różnymi metodami na ich hodownie. Jeden niziołek jest taki, drugi inny. Jak mikrus będzie miał zębochy po ojczulku to będzie kamienie gryzł, otwierał zębami piwo a zachowa cały komplet i dentystę będzie widział tylko według własnego widzi misię. Jak po mnie - no to będzie gorzej. Ale gumki napewno kupimy jak przyjdzie czas. Niech się chłopak oswaja do gumek, a co tam :mrgreen:
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #115  Wysłany: 2012-06-05, 13:57  


Honoratko masz absolutną rację twierdząc, że każdy dzieciak to indywidualna sprawa, pomimo setek książek i poradników w tej materii :flower:

Odnośnie jeszcze gumek...
Musisz zawczasu wyjaśnić Stefciowi, że gumki jednak są zawodne... i należy sprawdzać termin przydatności do spożycia... :mrgreen:
_________________
romek
 
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #116  Wysłany: 2012-06-05, 15:15  


roman1130 napisał/a:
gumki jednak są zawodne

wiesz coś na ten temat? [hehm]

=-zgrywus jak zawsze
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #117  Wysłany: 2012-06-05, 15:54  


Dziewczyny-wytłumaczcie Romkowi, że gumek się "nie spożywa" :brr: :mrgreen: "Spożywane" nie chronią przed ciążą. :twisted: Oj Roman, Roman :/hahaha/:
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #118  Wysłany: 2012-06-06, 16:40  


Dziewczyny wytłumaczcie Honoratce że czyta się instrukcje obsługi |mad2| |oyeah| :in_love:

[ Dodano: 2012-06-06, 16:41 ]
Ciekawe dlaczego można unieważnić ślub bo związek nie został skonsumowany :???: :?ale??: :!!!:

[ Dodano: 2012-06-06, 16:45 ]
Dwu małolatów rozmawia przy trzepaku (miejsce spotkań małolatów)
- połowa dzieciaków na osiedlu to moja robota, przechwala się jeden.
- no co ty, nie przeginaj, nie dowierza drugi.
-moja mama pracuje w kiosku ruchu, a ja przebijam wszystkie prezerwatywy z każdej dostawy, wyjaśnia dzieciorób...
_________________
romek
 
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #119  Wysłany: 2012-06-06, 18:27  


Ha, ha - za późno Roman - żart się przyjął! Daro nieźle się rozwalił jak mu powiedziałam dziś przez telefon gdy do mnie dzwonił na przerwie z roboty, że dziś na obiad będzie kondom faszerowany mięsem mielonym i pieczarkami z zółtym serem ! :mrgreen:
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #120  Wysłany: 2012-06-06, 20:12  


Honoratko jesteś niemożliwa [hura]
_________________
ewka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group