1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobnokomórkowy płuca lewego proszę o interpretację
Autor Wiadomość
ndwornbe 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2014-12-06, 11:59  


Pomimo tego, że jestem laikiem w branży medycznej, tez jestem tego zdania, że raka leczy onkolog a nie pulmonolog, takie wytyczne dostała mama w szpitalu na Grabiszyńskiej, a ponieważ słucha się lekarzy, więc robi to co jej każą, a ponieważ mam koleżankę, która już straciła mamę na to samo, dzięki niej wiem, ze mama powinna mieć TK a nie miała i uczuliłam mamę, ze ma prosić o czulsze badanie bo to jej się zwyczajnie należy, nie przepisywałam całego opisu PET, ponieważ wszystkie inne części ciała w tym wątroba są czyste, bez zmian...teraz a propos chemii,16 grudnia zawożę mamę do szpitala na Grabiszyńską w celu podania jej kolejnej chemii, tym razem mają to być trzy cykle, nie wiem ile wlewek, ale bardzo się boję tej kolejnej, bo po prostu nie wiem czy serce mamy wytrzyma, aaa i jeszcze co do standardów ......na jakiej podstawie mogę zażądać od lekarza jakiegoś badania? Czy są jakieś uregulowania...na co powinnam się powoływać? Lekarze niechętnie kierują na badania, jak widać w przykładzie mojej mamy, która chodziła przez x lat do tej samej lekarki internistki i dopiero zmiana lekarza doprowadziła do wykrycia raka....
_________________
ndwornbe
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #32  Wysłany: 2014-12-06, 19:08  


ndwornbe napisał/a:
teraz a propos chemii,16 grudnia zawożę mamę do szpitala na Grabiszyńską w celu podania jej kolejnej chemii, tym razem mają to być trzy cykle

Ale jakiego schematu? I jaki był podawany do tej pory? To wszystko jest na wypisie.

ndwornbe napisał/a:
.na jakiej podstawie mogę zażądać od lekarza jakiegoś badania?

Zażądać to Ty nie bardzo możesz czegokolwiek. Możesz zapytać dlaczego wg standardów powinno się pacjentowi wykonać TK klatki, a Twoja mama takiego badania nie miała zrobionego. I możesz poprosić o skierowanie to badanie, bądź pisemną odmowę jego wystawienia z powodem, pieczątką i podpisem - jeśli powód jest racjonalny, lekarz nie powinien mieć kłopotu. Natomiast nie gwarantuje to ani wydania takiej odmowy, ani wystawienia skierowania.

Ewent. jeśli stać Was finansowo, TK można wykonać prywatnie, ze skierowaniem od lekarza POZ, o ile ten może Wam takowe wystawić.
_________________
 
ndwornbe 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2014-12-06, 19:36  


Ok, jutro pojadę do mamy to wrzucę, bardzo dziekuję za info
_________________
ndwornbe
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group