1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mariolab - komentarze
Autor Wiadomość
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #391  Wysłany: 2012-03-31, 11:11  


Mariolko.
Myślę, że powinnaś troszkę poustawiać priorytety.
Najważniejsza jesteś Ty i dzieciątko które nosisz.
Bez względu na inne okoliczności nie jesteś nic w stanie zmienić jeśli chodzi o Twojego Tatę czy bratową, Twoje zaangażowanie i troska nie wniosą żadnych zmian, a mogą zaszkodzić Tobie i dziecku, dlatego musisz o Was zadbać, bo to jest w granicach Twoich możliwości.
Każdemu jest żal Taty, ale nic nie zrobisz na siłę, nie zawrócisz Wisły kijem, jeżeli szkodzi sobie sam... nikt nie jest w stanie nic zrobić więcej, niżeli zrobiłaś do tej pory.
Jeżeli chodzi o bratową, myślę, że dobrze byłoby przedstawić dokumentację z dotychczasowego leczenia, wtedy będą podstawy do precyzyjnego określenia stanu rzeczywistego i ewentualnych rokowań czy sugestii dotyczących sposobów leczenia.
pozdrawiam serdecznie
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #392  Wysłany: 2012-03-31, 14:57  


Dzieki :) ja to wszystko wiem i naprawdę staram się nie denerwować . Ja mi to powiedział lekarz przez stres dziecko nie będzie chorę ale może go nie być bo łatwo poronić. Dok. raczej nie zamieszczę. to nie będzie taki temet swobodny, dlatego wątku nie zakładałam.
a Ty jak dziś sie czujesz? jak po antybiotyku?
_________________
mm
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #393  Wysłany: 2012-04-02, 09:20  


Witaj Mariolko, u mnie wszystko ok.
Ciągle jeszcze wracam do siebie po infekcji, ale z każdym dniem lepiej :lol:
Dbaj o siebie. pozdrawiam serdeczmie :lol:
_________________
romek
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #394  Wysłany: 2012-04-03, 21:57  


mariolab napisał/a:
Jeżeli usunęli jej wszystko, to oznacza że były już przerzuty do macicy? wiem że było na 2 jajników. to było wiadomo przed operacją. lekarz powiedział że jak ją otworzył to było to wszędzie. czyli to chyba nie pierwsze stadium zaawansowania?
[...]
z lektury linka którego mi wysłałeś wynika że chemia nie jest podawana przy I stopniu zaawansowania, czyli to bardziej zaawansowane stadium. i czy lekarz na podstawie tego co widział już mógł stwierdzić ze to rak złośliwy? czy powinny być wykonane badania w kierunku przerzutów odległych?

Z tego co piszesz - zajęcie obu jajników, stwierdzenie przez lekarza podczas operacji rozległych nacieków nowotworu - wynika, że na pewno nie jest to wczesne stadium choroby.
Lekarz mając doświadczenie i wiedzę praktyczną potrafi bardzo dużo ocenić podczas zabiegu, często trafnie przewidując, jaki będzie wynik badania histopatologicznego.
Po zoperowaniu na podstawie szczegółowej oceny zaawansowania choroby dobiera się odpowiedni sposób leczenia.
Ocena obecności przerzutów odległych jest jednym z elementów, ale nie jedynym, na podstawie którego dobiera się dalszą terapię, mają na nią wpływ także inne czynniki: typ nowotworu, stopień złośliwości, zaawansowanie lokalne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #395  Wysłany: 2012-04-05, 18:34  


oj tata szaleje, nosi dziś cały dzień drzewo nie takie na opał tylko takie długie deski z mężem, cieszy mnie to bo rozruszał się . Ostatnio coś w "ciemną dolinę poszedł" a teraz promienny. jak się czymś zajmie to od razu lepiej. tylko zimno, lekko pada, żeby tylko się nie rozchorował. byle do wtorku.
_________________
mm
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #396  Wysłany: 2012-04-05, 21:26  


Mariolko każdy z nas ma czarne dni, kiedy nie wie co ze sobą zrobić jak odreagować stres który nas dręczy.
Zawsze po ciężkich dniach widzimy światełko w tunelu, więc jest nadzieja że po wszystkich kacach, papierosach przychodzi dzień gdy zaczynamy inaczej myśleć i funkcjonować.
Mariolko mam nadzieję że Tatuś w dobrej kondycji i samopoczuciu przetrwa Święta i kolejne dni.
Tego Tobie i Jemu z całego serca Życzę.
Pozdrawia Świątecznie |uscisk| :flower:
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #397  Wysłany: 2012-04-06, 08:17  


Dzięki Romku. Życzę Ci zdrowych świąt. i baaardz mokrego lanego poniedziałku :-D

Nie wiem czy Kasiu tu jeszcze zaglądasz ale Tobie również życzę Wesołych Świąt. Dużo Siły w te pierwsze Święta beż mamy. co w ogóle u Ciebie. jak ojczym? i mały?
_________________
mm
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #398  Wysłany: 2012-04-06, 11:19  


a dziekuje...i Wam rozniez Zdrowych Radosnych świat!!!
jasne ze zagladam.dopadl mnie jakis rota wirus chyba....wczoraj caly dzien mialam goraczke a dzis dla odmiany jestem tak slaba ze ledwo chodze.chyba ze sie czyms strulam.Ale wczoraj masakra.
mieszkania nie da sie przepisac na brata...ojczym zostanie glownym najemca i beda jaja.Musialby sie zrzec i wymeldowac...wtedy bysmy zalatwili na brata a jego zameldowali spowrotem..ale on sie boi.Nie da sie go przegadac.Bedzie sprowadzal lumpow do domu bo powie ze on jest glownym najemca...Wogole wczoraj wzial kase z ubezpieczenia i mowil ze da bratu do wplaty na konto...noi nie chce mu dac...nie wiem ile wzial dokladnie ale napewno z 5000...jak on zacznie teraz za to pic.Jada na swieta do rodziny ojczyma na wies...ja jade tylko po nich w pon.Brat ma go jeszcze przekonywac zeby ta kase odlozyc...a jak sie nie da to ja mu powiem ze to mama cale zycie placila i prosze mi dac czesc i kubie czesc...przynajmniej mniej przepije.Bo ja juz nie wiem jak to zrobic.Mama pewnie jak to wszystko widzi to az ja trafia...i gdzie tu sprawiedliwosc.
W srode bylam w jana pawla z dzieckiem bo kontrola w zakaznym...kurde myslalam ze tam niewejde...takie mialam nerwy...no ale mus to mus..
Ale pogode nam zapowiadaja na swieta...mam nadzieje ze choc w niedziele padac niebedzie bo chcialabym do mamy jechac...
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #399  Wysłany: 2012-04-06, 11:43  


O Jezu. A to mieszkanie macie własnościowe? Ojczym może przepisać mieszkanie na brata, z klauzulą o dożywotnim mieszkaniu. Może to go przekona. Daje w dupę strasznie. Miałam nadzieję, że się opamięta.
_________________
mm
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #400  Wysłany: 2012-04-06, 16:38  


nie bo to jest jakies komunalne...jakby bylo wlasnosciowe to bysmy zrobili spadek i by dostali po rowno...ja bym sie zrzekla swojej czesci na brata i by mial tata fige do gadania...aj pokrecone to strasznie...

[ Dodano: 2012-04-07, 11:30 ]
jest ciezej niz myslalam...a to dopiero poczatek swiat...:((((
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #401  Wysłany: 2012-04-07, 13:06  


Kasiu Ułoży się wszystko, czas musi trochę popracować.
Żdrowych i spokojnych Świąt Dla Ciebie i Marioli :flower: :flower:
_________________
romek
 
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #402  Wysłany: 2012-04-07, 13:51  


Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy! :-)
_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #403  Wysłany: 2012-04-07, 15:43  


Mariolo życzę Ci zdrowych, spokojnych, ciepłych, pogodnych, miłych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości :)
Pozdrawiam serdecznie i Świątecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #404  Wysłany: 2012-04-09, 19:40  


Dziękuje za życzenia. ja mogę Wam życzyć udanej końcówki Świąt :)
Kasiu wyobrażam sobie jak musi być Ci ciężko w te pierwsze Świata bez, jednak na pewno patrzy tam na Was z góry. my jutro jedziemy. tata w nerwach, boi sie jak to będzie wyglądać
_________________
mm
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #405  Wysłany: 2012-04-10, 10:15  


Mariolko dacie radę.
Napromienianie nie boli, choć obciąża bardzo organizm.
Daj znać co załatwiliście
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group